Kadercompetitie - 2017-2018

Main info about the event.

Team 3 - `s-GBC

Place Name Nat Comment
1 W.L.G.J. van DEVENTER (Willem) NL
6 J.F. de JAGER (Hans) NL
2 D.D. POT (Rick) NL
5 J.F.G. BODAAN (Joop) NL
3 L. van der HEIJDEN (Leo) NL
4 P.D. de JONG (Dick) NL

Team 4 - B.V. Halfweg

Place Name Nat Comment
1 P.G.J. VOLLEBERG (Piet) NL
2 H.M. ROBINS (Herman) NL
3 T. VOESTEN (Theo) NL
4 S VERSCHUREN (Silvester) NL
5 J.L.M. KERSTEN (Jos) NL
6 H.J.M. CLEVEN (Huub) NL

Team 5 - HWA Verhaar BKS

Place Name Nat Comment
1 P. van der VEEN (Pieter) NL
2 P. van VEEN (Piet) NL
3 D. EXALTO (Dick) NL
4 P. VERHAAR (Piet) NL
5 W.P.A. van de GOOR (Wim) NL
6 R.R. van LUIJK (Richard) NL
7 C.G. van EIJK (Chris) NL

Team 6 - Kaderteam Almere `83

Place Name Nat Comment
1 R. van GARDEREN (Raymond) NL
2 R. DITERS (Ricardo) NL
3 M.G. VREEKAMP (Martin) NL
4 F.P. DRIESSEN (Fred) NL
5 R. van AERLE (René) NL
6 J.B. HUISMAN (Ed) NL
7 D. van 't HOF (Dennis) NL
8 J. WALRAVEN (Hans) NL

Team 9 - Targa Team

Place Name Nat Comment
1 J.C.J. BEENTJES (Jeroen) NL
2 V.P.J. VELDT (Vincent) NL
3 M. van DIJK (Marcel) NL
4 M.L.W. GULDEMOND (Martin) NL
5 P. de GOEDE (Peter) NL
6 R. DAAS (Ruud) NL
7 A. VöLKER (Alex) NL

Team 10 - Kaderteam B.V. De Hoog - Van der Wilt

Place Name Nat Comment
1 R. TULL (Rene) NL
2 P.A.C. BOSMAN (Paul) NL
3 M. WEDEMA (Michael) NL
4 B. van der WILT (Bas) NL
5 J. MONSTER (Jurgen) NL
6 H.P.M. BOOTSMA (Harry) NL
7 H. de VRIES (Hans) NL

Team 11 - Op de Klos 2

Place Name Nat Comment
1 J. GODEYNE (Jean) BE
2 L.M.C. KEUTEN (Ludy) NL
3 R.M.E. CLEUSKENS (Roger) NL
4 W. WOLTERS (Wiel) NL
5 F.J.B. VAESSEN (Frans) NL
6 A.J.G.B. HOUTEN (Tonnie) NL

Team 12 - S.V.W. / De Ponderosa

Place Name Nat Comment
1 J.P. RENS (Jean-paul) NL
2 P.J. LUIJKS (Patrick) NL
3 F.M.A. van de LUIJTGAARDEN (Frans) NL
4 H. de JONG (Harry) NL
5 J. CLOOTS (Johan) BE
6 F. VROLIJK (Frans) NL
7 A. COPPENS (Ad) NL
8 R. RENS (Ricardo) NL

Team 13 - HCR Prinsen

Place Name Nat Comment
6 B.T.J. ter BRAAK (Brian) NL
7 C. LASSIG (Carsten) DE Reserve
3 G. ten LOHUIS (Gerard) NL
4 R.J.G. POT (Rob) NL
5 P. HEUTINCK (Peter) NL
1 M. ERNST (Marcel) NL Reserve
2 P. WISSINK (Paul) NL
8 A. de JONG (Asmond) NL Reserve

Team 14 - VIOS / Van Esch Biljarts

Place Name Nat Comment
1 R.A. DEELEN (Roland) NL
2 H. ROSMULDER (Henk) NL
3 W.N.M. WESSELING (Willem) NL
4 P. van de LINDEN (Peter) NL
5 J. NOTEN (Jan) NL
6 H.H. VOGELS (Harry) NL
7 B. BRUISTEN (Berco) NL

Team 15 - B.C. Maarland 2

Place Name Nat Comment
1 S. EHLEN (Seppo) NL
2 W. SMEETS (Willy) NL
3 W.E.P. ANDRIESSEN (Peter) NL
4 W. SNIJDERS (Willem) NL
6 R. VAASSEN (Roger) NL
5 D.J.L. VERMEIREN (Daniël) NL

Team 16 - autoinkoopnoord.nl / ABC `08

Place Name Nat Comment
1 A.J. van ZANTEN (Alexander) NL
2 F. SPAKMAN (Folke) NL
3 P. SCHUITEMA (Peter) NL
4 W. HAAIJER (Wubbo) NL
5 H.C. de GEUS (Heilco) NL Reserve
6 G. LUPPES (Gert) NL Reserve
7 P. BEL (Peter) NL Reserve
8 M.P.M. van KEIZERSWAARD (Martin) NL Reserve

Team 17 - Honky Tonk 1

Place Name Nat Comment
1 M. BAKKER (Matthijs) NL
2 W. GANTVOORT (Wilbert) NL
4 D.J. van VLIET (Dick) NL
3 C. de GROOT (Casper) NL
5 B. de HOOG (Ben) NL
6 R. TIMMERS (Raymond) NL
8 I. MARSEILLE (Ivo) NL Reserve
7 F.S. KRIJGSMAN (Fred) NL Reserve

Team 18 - De Vriendenkring 2

Place Name Nat Comment
1 T.H.W. MEGENS (Lyon) NL
2 S.J. HOEN (Stefan) NL
3 G.M. WILLEMSEN (Gerard) NL
4 T.M.J. DERKS (Theo) NL
5 R. van RIJSWIJK (Ralph) NL

Team 19 - De Vriendenkring 1

Place Name Nat Comment
1 J.H. van DONGEN (Jan) NL
2 T. TEMMINK (Tom) NL
3 J.P.M. MEGENS (Jo) NL
4 H.J. BULTE (Henk) NL
5 W.J. de KLEIN (Wim) NL

Team 20 - De Hazelaar 2

Place Name Nat Comment
1 D. TIMMERS (Dennis) NL
2 H.H.M. DERICKS (Eric) NL
3 F.T.A. EXTERS (Otto) NL
4 T. KORSTEN (Theo) NL
5 M.W. van der DOELEN (Carlo) NL
6 A.J.G.M. KORSTEN (André) NL

Team 21 - HWA Alblasserdam

Place Name Nat Comment
3 J. van der ZALM (Jim) NL
1 R. van KOOTEN (Reijer) NL
4 J. de BRUIN (Jan) NL
2 G. JOHLER (Gerard) NL
5 J.T. van der ZALM (John) NL
6 G.J.J. BOSMAN (Gerard) NL

Team 22 - De Engel / van der Aart

Place Name Nat Comment
8 R. FILIPPO (Ronald) NL
1 L. OPSTAL (Louis) NL
3 N. van NOORD (Niels) NL
4 I. OPSTAL (Ivo) NL
7 C. JUFFERMANS (Cas) NL
5 F.J.J. DUIVENVOORDEN (Frank) NL
6 E. van DIJK (Erik) NL
2 A.J.J. van der AART (Andre) NL

Team 23 - Kitseroo speelautomaten

Place Name Nat Comment
1 F.J. OTTENHOFF (Freek) NL
2 C. BAKKER (Carel) NL
3 M.W. GRAVEMAKER (Martin) NL
4 D.P. PRUIS (Dick) NL
6 J.H.M. KITSEROO (John) NL
5 H. KORENSTRA (Henk) NL

Team 24 - Padoc Kaderteam

Place Name Nat Comment
1 H. BORST (Hans) NL
2 T. ZWARTHOED (Theo) NL
3 H. OVERBEEK (Hennie) NL
5 C.J.M. WILLEMSE (Christel) NL
4 A. SLOF (Anton) NL
6 D. KAMPERMAN (Dick) NL Reserve

Team 26 - B.V. Moira

Place Name Nat Comment
1 S. NABUURS (Sven) NL
2 J.W.F. MEIJER (André) NL
3 J.L.A. VERBEET (Jean) NL
6 W.J.L. MOURICK-WULLINGS (Winfried) NL
5 C.M. JANSSEN (Chris) NL
4 F. de BRUIJN (Frank) NL
7 C van der ZOUWEN (Coen) NL Reserve
8 H. RULLMANN (Harry) NL Reserve

Team 27 - De Markt / De Onderbouw

Place Name Nat Comment
1 H. SCHMALE (Heinz) DE
2 M. BROERS (Maarten) NL
3 R.E. van ES (Rob) NL
4 M. KRUK (Martin) NL
5 H. van HEUMEN (Harry) NL
6 L. BERENDSEN (Leo) NL

Team 28 - Horna De Vries Juwelier

Place Name Nat Comment
1 W. HEIDA (Wouter) NL
2 R. BOON (Rob) NL
3 J. ERKEMEIJ (John) NL
4 W. OOTEMAN (Wim) NL
5 E. M. van der STEEN (Ed) NL
6 J. NOORDELOOS (Jos) NL Reserve

Team 29 - Kaderteam `s Lands Welvaren 2

Place Name Nat Comment
1 E van de LEUR (Erik) NL
2 P.G. van den BERG (Pierre) NL
3 S.J.C. BREAS (Sjoerd) NL
4 J.C.J. BREAS (Jos) NL
5 P.H. NGUYEN (Phuc) NL

Team 30 - B.C. Maarland 1

Place Name Nat Comment
1 P.P.W.H. HAANEN (Peter) NL
2 F.H. BORGIGNONS (Frans) NL
3 M. SANGEN (Maurice) NL
4 J.M.W.F. van GLABBEECK (John) NL
5 E.J.H. ROIJEN (Emiel) NL

Team 31 - De Hazelaar 3

Place Name Nat Comment
1 P. van de WOUW (Paul) NL
3 H.A.R.L. MEGENS (Harold) NL
2 W.J.N. van de VEN (Walco) NL
4 P. LEERMAKERS (Piet) NL
5 P. van BELJOUW (Peter) NL

Team 32 - Pelikaan 1

Place Name Nat Comment
1 M.J.A. van SILFHOUT (Michel) NL
2 R.H. PAAP (René) NL
3 I. GERRITSEN (Ivo) NL
4 F. KOSTER (Frans) NL
5 J. NIEUWENHUIZEN (Jan) NL

Team 33 - B.V. De Ram

Place Name Nat Comment
1 D. PATTIRUHU (Demi) NL
2 A. POLS (Adrie) NL
3 W. van DIJKE (Wilbert) NL
4 H. J. SNELLEN JR. (Hans) NL
5 A.H. MEEUWISSEN (Aaron) NL
7 P.M. van DONGEN (Peter) NL Reserve
6 R. BOERSEN (René) NL
8 R. van HASSEL (Rick) NL Reserve

Team 34 - Pelikaan 2

Place Name Nat Comment
1 R. PETERS (Reinder) NL
2 R. HARGEERDS (Rob) NL
3 R.S. CHITOE (Roy) NL
4 W.M. SCHIGT (Wilfred) NL
5 D. van de KAA (Dienand) NL

Team 35 - Carambole / Rademaker

Place Name Nat Comment
1 J.G. de RIDDER (Jurgen) NL
2 J. de JONG (Jan) NL
3 F. BAMBACHT (Frans) NL
4 T. van MEEUWEN (Tonny) NL
5 D. van VELDHOVEN (Danny) NL
6 H. de RIDDER (Hans) NL
7 T. van DAM (Teus) NL

Team 36 - Treffers / VTS / Activtek

Place Name Nat Comment
1 R. SWERTZ (Raymund) NL
2 J.H.J. JANSEN (Sjef) NL
3 J.H.M. van der VEN (Jaco) NL
4 H. KLEINLUGTENBELD (Hendrie) NL
5 B.J.J. van HOOIJ (Bernie) NL
7 J.H.R. TOONEN (Hans) NL
6 A.H.M. PEETERS (Tonnie) NL

Team 37 - Carambole / BBG

Place Name Nat Comment
1 C.F.M. KIVITS (Marco) NL
2 F. VERMEULEN (Frank) NL
3 H.L. van de WIEL (Henk) NL
4 M. van de DONK (Maikel) NL
5 R. van de SANDE (Richard) NL

Team 38 - Willemsen Bestratingen / B.V. De Driehoek

Place Name Nat Comment
3 T. PETERS (Timo) NL
2 W. WILLEMSEN (William) NL
5 TH.B.A. PETERS (Theo) NL Reserve
1 R. GIERKINK (Roy) NL
4 F.G.H. UBBINK (Frank) NL
6 S. SESSINK (Sjaak) NL
7 G.M. NIJENHUIS (Maarten) NL

Team 39 - Het Wapen van Liempde / RegioBank

Place Name Nat Comment
1 M.A van den TILLAART (Martien) NL
3 A. ROVERS (Ton) NL
2 H. van DIJK (Henry) NL
4 C.L.T.M. van EINDHOVEN (Cees) NL
5 L. van HASTENBERG (Leo) NL
6 H. van de LAAR (Harm) NL

Team 40 - Moira Lith

Place Name Nat Comment
1 A.J.M. van LOOSBROEK (Tony) NL
2 B.M. van den BOGAERT (Ben) NL
3 J.M.F.M. van LITH (Jeroen) NL
8 T.H.W. JANSSEN (Theo) NL Reserve
4 P.A.G.A. BOEIJEN (Peter) NL
7 H.M. van LOOSBROEK (Henk) NL Reserve
5 A.S.H. REYS (Guus) NL
6 TH.W. KUIJPERS (Theo) NL Reserve

Team 41 - Kaderteam `s Lands Welvaren 1

Place Name Nat Comment
1 P. de BREE (Peter) NL
2 R. van STEVENDAAL (Robert) NL
3 D. WALHOUT (Danny) NL
4 J.M. van der WEIJDE (Jaap) NL
5 J. GOUDZWAARD (Jan) NL
6 J. CIJSOUW (Jaap) NL
8 H. van DEUTEKOM (Hessel) NL
7 J.A. WALHOUT (Sjaak) NL

Team 42 - Kaderteam De Musketiers

Place Name Nat Comment
1 A. PEEREBOOM (André) NL
2 R.E. BASTIAAN (Robin) NL
4 R.J.B. GUSTKE (Richard) NL
5 S.H. MEIER (Serge) NL
3 H.C. SMIT (Hein) NL
8 A.P. JAMIN (Peter) NL
7 G.M. BUSKERMOLEN (Gerard) NL
6 F. van OOSTVEEN (Frank) NL

Team 43 - BCO De Beste Keus

Place Name Nat Comment
6 P.C. WITTEMAN (Paul) NL Reserve
1 B. DUIVENVOORDE (Ben) NL
2 D. KIND (Danny) NL
3 W.C.H. WIJNNOBEL (Wilfred) NL
4 P. LEERS (Patrick) NL
5 J.W.A. KERKMAN (Jos) NL

Team 44 - De Posthoorn / RBS 1

Place Name Nat Comment
7 I. van KRIEKEN (Ian) NL
2 J. BIJL (Jan) NL
3 M. VUURENS (Michael) NL
5 B. REEDIJK (Bas) NL
4 W. BARENDREGT (Wim) NL
6 P. LONDON (Peter) NL
1 J. ROBBEMONT (Jaco) NL

Team 45 - DOS Hattem

Place Name Nat Comment
1 J. TOORNEMAN (Jurgen) NL
3 B.H. ERENDS (Berend) NL
2 W. BEUGELING (Wilco) NL
5 B. GORTER (Bernard) NL
8 T. MICHIELSEN (Tonie) NL Reserve
4 A. SEVERS (Ab) NL
6 H. FIJN (Henk) NL Reserve
7 P. AUGUSTIJN (Pieter) NL Reserve

Team 46 - Friesche Club / Popma Biljartservice

Place Name Nat Comment
1 G.R. POPMA (Geert) NL
2 A.A. SWART (Tonny) NL
3 S. JANSMA (Sietse) NL
4 D. de JAGER (Daan) NL
5 E.B.R. GEURTSEN (Eddy) NL
6 K. KUINDERSMA (Klaas) NL

Team 47 - Carambole / R&H Kassa

Place Name Nat Comment
1 E.B. VINK (Bert) NL
2 F. ADELAAR (Freddie) NL
3 P. ADELAAR (Piet) NL
4 G. YILDIZ (Gunay) NL
5 R. DROST (Raymond) NL
7 L.G.T.T. SANDERS (Theo) NL
6 D. JANSEN (Dennis) NL

Team 48 - Kabelrups.com / Kronenhuis

Place Name Nat Comment
6 J. van ALST (Jeroen) NL
4 J. TIJDINK (Jan) NL
2 E. MASSEN (Emil) NL
1 H. LEUSSINK (Henk) NL
5 E.A.A. te MOLDER (Eddy) NL
3 G. WOORDES (Gerrit) NL

Team 49 - Bouwcenter Van Hoppe

Place Name Nat Comment
1 A. DIJKMANS (Adri) NL
2 P. van DOOREN (Piet) NL
3 J.C.G. MARTENS (Johan) NL
4 L.J.H. KANTERS (Leo) NL
5 J. BIERENS (Jos) NL
6 K. CASTELIJNS (Kees) NL
7 B. VUGTS (Bas) NL

Team 50 - O.G.B.

Place Name Nat Comment
1 J. ZEPEDA VARAS NL
2 J. RODERMOND (Johan) NL
3 R. de BRUIN (Rene) NL
4 R.G. OUT (Rob) NL
5 J. VEENSTRA (Jan) NL
6 M. VEERMAN (Marcel) NL Reserve

Team 51 - B.C. Concordia

Place Name Nat Comment
1 M. van EXTER (Monique) NL
2 W. DULLEMOND (Willem) NL
3 T. HAGENUS (Tom) NL
4 J.G.W.M. BERENDSEN (Hans) NL
5 G.H. VEENSTRA (Henk) NL

Team 52 - B.V. Rapiditas

Place Name Nat Comment
1 S. van HAAREN (Sander) NL
2 D. BOUWHUIS (Dennis) NL
4 L. van de POL (Leon) NL
5 P.C. van den BRINK (Piet) NL
3 M. WESTERHOFF (Marco) NL
6 B.H.D. van LITH (Bernard) NL

Team 53 - Kaderteam BCS

Place Name Nat Comment
2 K. KLIJBROEK (Kees) NL
1 P.A.S. van der GEEST (Pieter) NL
3 P.A. van der GEEST (Piet) NL
5 J.A. ROELANDS (Joop) NL
4 R.G. KOK (Rob) NL
6 S.G.M. BRUIN (Siem) NL

Team 54 - D`n Babbel / DAS keukens

Place Name Nat Comment
2 H.G.A.M. van den HURK (Hein) NL
3 P.W.A. MACHIELSEN (Piet) NL
4 A.H.M. van MOL (Ad) NL
5 A. SOL (Albert) NL
6 C WIJCKMANS (Chris) BE
7 T. van de MEERAKKER (Tonny) NL
1 L. MANDIAU (Luc) BE

Team 55 - Krul Woudsend

Place Name Nat Comment
3 J.J.L. HUTTEN (John-luc) NL
1 J.A. MINKE (Jan August) NL
6 P. van der GOOT (Peter) NL
2 R.C. de NEEF (Rob) NL
7 S. KRUL (Stan) NL
4 J. MIEDEMA (Johannes) NL
5 G. NOIJA (George) NL

Team 56 - Honky Tonk / Vonk Glas

Place Name Nat Comment
1 W.R. OLIVIEIRA (Winston) NL
2 I.C. t MANNETJE (Ies) NL
3 A. MEELDIJK (Ton) NL
4 I. SARI (Ismail) NL
5 P. BOERS (Peter) NL
6 M. VONK (Marco) NL
7 L.H. BAAY (Leo) NL

Team 57 - VOP / DWH

Place Name Nat Comment
5 G.C.M. KAUFFELD (Guido) NL
1 P.F.C. van RENGS (Piet) NL
2 J.G.P.M. BRUEREN (Jan) NL
3 L.F.M. STEEGH (Lei) NL Reserve
4 P.J.J. ZANDERS (Jan) NL
8 D.A.G. KOEIJVOETS (Danny) NL
6 L.M.G. CUIJPERS (Leo) NL Reserve
7 P.J.M. VEGER (Paul) NL Reserve

Team 58 - De Oase

Place Name Nat Comment
1 P.F.J. JANSSEN (Patrick) NL
2 T. van de VEN (Theo) NL
3 J.P.E. TITSELAAR (John) NL
4 H.C. KERSTEN (Hen) NL
6 J. ZIELEMANS (Jan) NL
5 M. WILDAU (Martin) DE

Team 59 - Kaderteam De Jol

Place Name Nat Comment
3 E.R. ZWEERS (Edwin) NL
4 M. LUBBES (Michael) NL
5 S. DAMEN (Stefan) NL
2 S. VIJVER (Sietse) NL
6 F.P.M. KOOLEN (Frans) NL
1 W. WUBBELS (Wim) NL Reserve

Team 60 - Warme Bakker Ad Ketels / BV Velsen

Place Name Nat Comment
7 M. HOFLAND (Mike) NL Reserve
1 A.J.M. KETELS (Ad) NL
2 P.G. OSKAM (Peter) NL
3 R. OVERDIJK (Rob) NL
6 H. KOOLEN (Hans) NL
4 J.L. RIPKE (Jaap) NL
5 W.B. HEEREMANS (Jeroen) NL

Team 61 - Op de Klos 1

Place Name Nat Comment
1 E. BERGER (Eddy) BE
2 M. ANGELETTI (Marcel) BE
3 H.L.S. WOJCIK (Stanis) NL
4 R. IJSSERMANS (Remie) NL
6 E. SCHOLS (Emile) NL
5 J.M. SCHUIJREN (Jean Marie) NL

Team 62 - B.C. Tegelen / De Picardie

Place Name Nat Comment
1 H. van den BOOGAARD (Harrie) NL
2 J.C.E. BURHENNE (Sjeng) NL
3 D. GLISSENAAR (Daan) NL
4 P.J. DIERYCK (Philip) NL
7 W. van TIENEN (Wim) NL
8 J.P. JOOSTEN (Jac) NL
5 J.C.W. van TIENEN (John) NL
6 H. SCHATTENKERK (Huub) NL

Team 63 - De Poedel

Place Name Nat Comment
2 G. VEER (Geurt) NL
5 E. VEER (Eep) NL
1 C.J. van de GROEP (Cor) NL
4 A. VEER (Arie) NL
3 H. SMINK (Harry) NL

Team 64 - De Kolonie Diamanttechniek Noord

Place Name Nat Comment
1 F. DAVIDS (Freddy) NL
2 A. KUIK (Albert) NL
3 J.H. WESTERBEEK (Jan) NL
4 R. BRUMMER (Roel) NL
6 G. FIJN (Gerrit) NL
5 W.S. TUINMAN (Willem) NL Reserve

Team 65 - Kaderteam Verploegen Party- en Congrescentrum

Place Name Nat Comment
1 T.H.J. DERKSEN (Theo) NL
4 H. SLETTENAAR (Herold) NL
3 M.H.J. MEGENS (Rini) NL
2 A. VERPLOEGEN (Tonnie) NL
5 TH.E.G. van der VEN (Theo) NL
6 H.J.H. HüTTNER (Hans) NL

Team 66 - Kaderteam B.I.O.S

Place Name Nat Comment
2 E. van der LINDEN (Erik) NL
1 G. van BEEK (Gert) NL
3 H.J.M. de HEUS (Hennie) NL
4 R. BRINK (Riny) NL
6 B. de HAAS (Bert) NL
5 D. de HAAS (Denny) NL

Team 67 - B.C. Gorredijk

Place Name Nat Comment
2 M. LUONG (Mike) NL
3 M. NOYA (Manneke) NL
4 J. SPAARGAREN (Jaap) NL
1 S. VISSER (Sipke) NL
5 J. POST (Johan) NL
6 C.J. UKTOLSEJA (Chris) NL

Team 68 - B.V. `t Centrum `47

Place Name Nat Comment
1 R.M. PRAKKE (Robert) NL
2 B. ALINK (Boudewijn) NL
3 J. SCHULTE (Jeroen) NL
4 G.A.E. TIEMAN (Edwin) NL
5 F. ALINK (Frederik) NL
6 A. BRUINS (André) NL

Team 69 - De Hazelaar 1

Place Name Nat Comment
1 A.M. ULIJN (Alex) NL
5 J. KANTERS (Jordy) NL
2 D. POLMAN (Dennis) NL
3 P.H.J. de JONGH (Piet) NL
4 L.P.J. van PINXTEREN (Bart) NL
6 TH.L. HENDRIKS (Theo) NL

Team 70 - Posthoorn / RBS 2

Place Name Nat Comment
1 M. VERDOOLD (Martin) NL
2 M.C.J. KORTLEVER (Marcel) NL Reserve
3 P. STOLK (Piet) NL
4 P.L. VERMAAS (Piet) NL
5 J. VEENENDAAL (Koos) NL
6 A. MANDEMAKER (Bert) NL

Team 71 - Mark_Us

Place Name Nat Comment
1 C.M.G. HEESPELINK (Cor) NL
2 R. DAHMEN (Roger) NL
5 J.F.G. LIEBREGTS (Jan) NL
4 R. MANDERS (Roy) NL
3 B. REMMERS (Bert) NL
6 N. SMEETS (Nico) NL

Team 72 - Billardcafé de Veemarkt

Place Name Nat Comment
3 W.J. SIEBELINK (Willem) NL
1 B. SIEBELINK (Bart) NL
2 Y.V. JANSEN (Yannik) NL
4 B. van RAAIJ (Bennie) NL
5 M. JOLINK (Mike) NL
6 W.T.H.H. NOVA (Wim) NL
7 S. SLOOTS (Sander) NL
8 G.H.J. WAENINK (Gerard) NL

Team 73 - HWA Hotel van Krimpen

Place Name Nat Comment
2 J. VLOT (Jos) NL
3 R. GOUD (Ricardo) NL
4 D. KATSIS (Dimitri) NL
5 J. van KRIMPEN (Jan) NL
6 W.M. van BEEK (Wilfried) NL
1 A.B. BLOMBERG (Arie) NL Reserve

Team 74 - Van Esch Biljarts / De Peel

Place Name Nat Comment
1 A.W.P. JANSSEN (Noud) NL
2 J.H.M. van OOSTERHOUT (Jan) NL
3 J.C.M. VERBERNE (Jos) NL
4 P.W.J. HENDRIKS (Peter) NL
5 G.A.M. van ASTEN (Gerrit) NL
6 J.L.A. POELS (Jo) NL Reserve

Team 75 - De Korenmolen 1

Place Name Nat Comment
1 J. van ZADELHOFF (Johan) NL
2 E.A. TABOR (Erik) NL
3 D.R. DORLAND (Daniël) NL
5 A.J. HOEVERS (Arnoud) NL
4 W. MENSINK (Wim) NL

Team 76 - Zandweerd 1

Place Name Nat Comment
1 W.F. MEUSSEN (Wim) NL
6 P. KARABERIS (Pavlos) NL Reserve
2 J.W. SELLIS (Jan Willem) NL
3 M. WITTEVEEN (Mark) NL
4 G. KORDERIJNK (Gerrit) NL
7 G.W. MULDER (Gijs) NL Reserve
5 R. CHITOE (Robbie) NL

Team 77 - B.C. `t Heukske / EuroBiljarts

Place Name Nat Comment
1 A.H.M. VERJANS (Andy) NL
2 F. DIEDEREN (Frank) NL
3 P.L.J. CUSTERS (Peter) NL
6 R. CLUMPKENS (Rob) NL
5 J.H.G. op 't EYNDE (Jean) BE
4 F.G. VERJANS (Frans) NL

Team 78 - BVM Apollo Etikon

Place Name Nat Comment
1 J. de BEURS (Jacques) NL
2 D. HEFFTY (Dennis) NL
3 R. van der MADE (Ronald) NL
4 I.D.A. de HEK (Ivar) NL
5 F.A.J. VERHOEF (Frank) NL
7 C.B. TIMMER (Kees) NL
6 H.C. CLAESSENS (Hennie) NL

Team 79 - Deventer `83 - AMS Bruijns

Place Name Nat Comment
5 C.M.M. de BIE (Charles) NL
6 J. de GRAAF (John) NL
4 J.G. PETTER (Sjors) NL
3 A.G.A. de LAAK (Aart) NL
2 G.R. VOS (Erik) NL
1 R. van DIJK (Rutger) NL

Team 80 - DOS `71

Place Name Nat Comment
1 T. van de WETERING (Tonnie) NL
2 A.P.M. THOONEN (Bert) NL
3 J. HUIZINGA (John) NL
4 A.A.M. van der VEN (Tonnie) NL
5 W.G.D. VISSERS (Wim) NL

Team 81 - Snelpost 12

Place Name Nat Comment
1 R. GIELENS (Raymon) NL
2 B. van der MEIDEN (Bas) NL
3 J.L.W. BERENTSEN (Jan) NL
5 J.T. RATERING (Hans) NL
4 W.J. LUBBERS (Willem) NL
6 M. KNOOPS (Marco) NL
7 R. GERRITS (René) NL

Team 82 - `t Centrum

Place Name Nat Comment
1 B. SIBTSEN (Burkey) NL
2 N. JANSEN (Norbert) NL
3 A.J.L.M. van NUNEN (Ad) NL
4 D. van KASTEREN (Danny) NL
5 C.H.R. BRANDS (Christ) NL
6 J.P.C. KROOT (Joop) NL

Team 83 - Jan Brock Biljarts

Place Name Nat Comment
1 M.A.J. ROS (Martin) NL
2 J. LUBBELINKHOF (Jan) NL
3 R.P. SCHOTHUIS (Remco) NL
4 A.C.M. ZWIER (Anton) NL
5 R.G.M. SCHOTHUIS (Raymond) NL

Team 84 - Gelre 1

Place Name Nat Comment
1 G. VELDHUIZEN (Gert-Jan) NL
4 J.P. SCHIPPER (Jean Paul) NL
3 J.A. de KONING (Hans) NL
2 M. NEUTEBOOM (Marten) NL
5 F.A. WILLEMSEN (Frits) NL Reserve

Team 85 - Samonda

Place Name Nat Comment
1 A.J. van CAMPENHOUT (Hans) NL
2 R.L.M. VERSCHOOR (Rudy) NL
3 H. VERSCHOOR (Harry) NL
4 A.P. JUTTE (Aad) NL
5 M.C.R. STUURLAND (Marlon) NL
Er zijn nog geen Evenement fasen bekend.

Time table

Er is nog geen schema om te tonen.
Statistics will be shown after the first match. This page does not contain statistics for 5 pin and Artistique.

Time table - These matches are on the scoreboards right now

Er is nog geen schema om te tonen.